Observera: Inlägg i forumet publiceras omedelbart utan redaktionell förhandsgranskning. De omfattas därför inte av utgivningsbeviset för Företagande.se. Redaktionen kan i efterhand granska och moderera inlägg, men du som skribent ansvarar själv för innehållet.

Senast uppdaterad för 5 år sedan

Söker mentor


Jag har en idé på en produkt jag skulle vilja ta fram. Dock har jag ingen aning om hur jag ska gå till väga. Vill ha hjälp med processen att gå från produktidé till en färdig produkt på svenska marknaden. Mot betalning såklart. Har du egen erfarenhet av detta? Hör av dig!

/Johanna
HeJ Johanna! Det är inte säkert att jag är rätt mentor och aspirerar inte på rollen men är det så att du uppfunnit något eller på annat sätt kommit på en förbättring eller alternativ så är det smart om du på något sätt skyddar din idé. med Mönsterskydd/designskydd t.ex. som skyddar produktens utseende. men bara utseende. Kostar nog några kronor. sök på PRV Avgifter för design MVH IMRE
Redaktuellt
Vill du delta i diskussionen?

Logga in eller registrera dig för att skriva inlägg och delta i diskussioner.

Svarar till: