Observera: Inlägg i forumet publiceras omedelbart utan redaktionell förhandsgranskning. De omfattas därför inte av utgivningsbeviset för Företagande.se. Redaktionen kan i efterhand granska och moderera inlägg, men du som skribent ansvarar själv för innehållet.

Senast uppdaterad för 14 år sedan

Tillverkning av trikåtyger?


Jag söker en bra leverantör som kan producera trikåtyger, främst jersey. Både enfärgat, randigt och med tryckt mönster.
Helt i utlandet, danmark/tyskland/estland eller något liknande. Svenska fabriker är så dyra.

Någon som har något direkt tips, eller vet var jag ska börja leta?  :o
Prova www.alibaba.com Det finns många leverantörer där och mesta är kinesiska.[br]Eller du kan kontakta mig om du tänker på importera från Kina: yangmei@magke.se
Yasmine
www.magke.se
Alibaba ska man nog vara lite försiktig med har jag förstått. Finns mycket oärligt folk där. Satt och surfade på sidan när jag hittade tyger som denna personen i Kina tryckte upp....saken är bara den att min leverantör i Usa är den personen som har designat och själv trycker upp....så dom i Kina har kopierat och säljer tygerna som deras.
Vill du delta i diskussionen?

Logga in eller registrera dig för att skriva inlägg och delta i diskussioner.

Svarar till: