Observera: Inlägg i forumet publiceras omedelbart utan redaktionell förhandsgranskning. De omfattas därför inte av utgivningsbeviset för Företagande.se. Redaktionen kan i efterhand granska och moderera inlägg, men du som skribent ansvarar själv för innehållet.

Senast uppdaterad för 14 år sedan

Användbarhetsutveckling och grafisk design


Hjälper företag att utveckla interna system eller programvaror mot att bli användarvänliga. Genom att bjuda in användarna i i utvecklingsprocessen får de en känsla av delaktighet och i slutändan sparas resurser i form av tid och pengar. Ett enkelt system som är lätt att förstå och använda ger ett bättre arbetsklimat och positiva attityder gentemot användandet.

Eftersom Kogit kan ta fram grafiska prototyper kan vi även erbjuda företag och privatpersoner hjälp med grafisk design och tryck i profileringssyfte för marknadsföringen.

Kogit är idag ett enmansföretag och kan därför arbeta flexibelt och snabbt anpassa arbetet efter kundens behov.

Välkommen att höra av er!
Vill du delta i diskussionen?

Logga in eller registrera dig för att skriva inlägg och delta i diskussioner.

Svarar till: