Observera: Inlägg i forumet publiceras omedelbart utan redaktionell förhandsgranskning. De omfattas därför inte av utgivningsbeviset för Företagande.se. Redaktionen kan i efterhand granska och moderera inlägg, men du som skribent ansvarar själv för innehållet.

Senast uppdaterad för 18 år sedan

Overkligt


Jag gillar konstnärer "inkl Mojo", men denna man få en till att bara gapa :blink
http://www.youtube.com/watch?v=hfn8Dz_13Ms&mode=related&search=
Där finns det även fler konstverk att beskåda.
Måla ena dagen - det regnar nästa dag och allt är borta, hur orkar han egentligen?
Hälsningar Stefan Förståndet är rättvist fördelat. Alla tycker att dom har fått tillräckligt
Första gången jag var inte  på filmade avsnitt med gatumålning. Däremot filmade jag själv en sådan i Frankrike i början på 60-talet men den konstnären var helt försjunken i sin målning.  Även stämningen i Monmarte filmades där samt lite längre söderut president De Gaulle, (förmodligen felstavat)  Konstnärer är ofta väldigt aktiva så även Mojo. Jag såg lite av det när jag hade affär nere i Gamla Stan (Stockholm)
Lars Arenander. Utgivare av boken KVINNA I STRID
1616
6
Tackar![br]Jo man blir lätt aktiv som konstnär i alla fall om man ska ha en chans att överleva. Lustigt nog skulle sambon säga motsatsen eftersom hon träfffar mig i döperioderna , ni vet:[br][br]-Va gôr dô!?[br][br] :-[
Må väl!
Vill du delta i diskussionen?

Logga in eller registrera dig för att skriva inlägg och delta i diskussioner.