Observera: Inlägg i forumet publiceras omedelbart utan redaktionell förhandsgranskning. De omfattas därför inte av utgivningsbeviset för Företagande.se. Redaktionen kan i efterhand granska och moderera inlägg, men du som skribent ansvarar själv för innehållet.

Senast uppdaterad för 2 år sedan

Söker säljuppdrag - annorlunda approach med högre ROI inom sälj/mötesbokning


Jag söker nu säljuppdrag till en säljavdelning som jag startat upp 🙂 Som mest hade vi 20 säljare ute åt ett företag som jobbade med en tjänst inom hälsosegmentet. Utöver hälsa så har vi jobbat med elavtal, telekom, SaaS och kundundersökningar. Men jag är nyfiken på det mesta och vill nu växa med fler bra kunder som har seriösa, bra produkter eller tjänster som vi tillsammans kan stå för.

Vi kan ha alltifrån en säljare på halvtid dedikerad åt ditt projekt till ett helt team.

Utöver vanlig TM så har vi även möjlighet att köra digitala kampanjer för att vaska fram relevanta leads att ringa(!) för att ge säljarna så varma leads som möjligt. Låt oss tillsammans titta på ett upplägg som passar just ditt företag och din produkt/tjänst. 

Tveka inte att kontakta mig redan idag så kikar vi på ett upplägg. 
Vill du delta i diskussionen?

Logga in eller registrera dig för att skriva inlägg och delta i diskussioner.

Svarar till: