Observera: Inlägg i forumet publiceras omedelbart utan redaktionell förhandsgranskning. De omfattas därför inte av utgivningsbeviset för Företagande.se. Redaktionen kan i efterhand granska och moderera inlägg, men du som skribent ansvarar själv för innehållet.

Senast uppdaterad för 18 år sedan

Hjälp


Hej jag är 16år gammal och intresserad av att starta eget företag. Min första fråga är att är det okej att starta eget när man bara är 16 år och skulle nog vara intresserad av någon form av internethandel då jag fortfarande går i skolan. Någon som har några tips på vad för företag somjag skulle kunna starta?



Tacksam för svar// Anders
Hej Anders och välkommen till forumet! [br] [br]Kika en bit längre ner i tåden så hittar du rubriken [b]"Företagsform för 16:åring?"[/b] [br] [br]Där hittar du säkert en del av dina svar :wink: [br] [br]I övrigt kan denna [url=http://www.foretagande.se/forum/newsletter.php?id=kom-igang-med-foretaget]artikel[/url] säkert hjälpa dig en bit på vägen. [br] [br]Med vänliga, [br] [br]Micke
"Innovators and creative geniuses cannot be reared in schools. They are the men who defy what the school has taught them." - Ludwig von Mises
Vill du delta i diskussionen?

Logga in eller registrera dig för att skriva inlägg och delta i diskussioner.