Observera: Inlägg i forumet publiceras omedelbart utan redaktionell förhandsgranskning. De omfattas därför inte av utgivningsbeviset för Företagande.se. Redaktionen kan i efterhand granska och moderera inlägg, men du som skribent ansvarar själv för innehållet.

Senast uppdaterad för 16 år sedan
Flitig skribent
507
1

Skatte/avdragsfråga


Driver idag en websajt som betygsätter och skriver artiklar om spa och spahotell i Sverige. Jag har planer på att låta någon besöka dessa spahotell/spa och bo där en dag eller två för att kunna skriva en artikerl/samt recensera stället. Detta mot att min firma då betalar vistelsen för denna person.

Kan man göra så? Kan min firma ta denna kostnad? Godkänner skatteverket detta?

Till detta hör också att jag skulle vilja skicka min fru eftersom hon är utbildad hud/spaterapeut. Då ver jag att jag får kvalite i artiklarna och recensionerna.

Tack på förhand!
Billiga solglasögon - www.trendystuff.se
www.spaweekendhotell.se - Spa portal
Vill du delta i diskussionen?

Logga in eller registrera dig för att skriva inlägg och delta i diskussioner.